Ďalšie témy

Digitálne zážitky

Väčšina zadaní u nás začína vetou “potrebujeme nový web / potrebujeme redizjanovať web”. A väčšinou to neskončí len pri tom.

Digitálna budúcnosť je už tu

Rovnako ako pri iných zadaniach aj tu začíname osobným stretnutím, naším dotazníkom a dôkladnou analýzou súčasného stavu, trhu a konkurencie. Naším cieľom je vybrať také riešenie, ktoré za rok ani za dva nebudete musieť meniť. Zároveň vás upozorníme, že to spustením nového webu či aplikácie nekončí, ale naopak začína. Ak to však spolu urobíme správne, otvorí sa vám množstvo nových možností a svetov, v ktorých si nielen vaša značka, ale aj vaše produkty dokážu nájsť svoje miesto.

Pracujeme s open-source riešeniami, pretože nám záleží na tom, aby ste na nás neboli odkázaní. Naši klienti pri nás ostávajú roky preto, že chcú, nie preto, že musia.

Ak chcete nový web

Porozprávame sa o vašich požiadavkách na funkčnosť aj estetiku. Budeme sa rozprávať o ľuďoch, ktorí na web majú chodiť. Potom si dáme aj niekoľko technologických otázok – potrebujete CMS systém, alebo stačí aktualizovať web raz za rok? Naozaj tam chcete mať blog? Nič totiž nevyzerá horšie, ako posledný článok spred 3 rokov.

Vždy začíname obsahom a architektúrou webu. Rovnica je jednoduchá – čím finálnejší obsah dodáte (alebo spolu pripravíme), tým lepší bude výsledok. Navrhneme minimálne 2 vizuálne štýly, ktoré vám ukážeme na domovskej stránke a jednej podstránke. Z nich si vyberiete ten, ktorým vám je bližší a v cene máte rovno zahrnuté ešte 2 kolá korektúr.Po sfinalizovaní navrheme všetky dôležité podstránky a tam, kde je to potrebné, aj to, ako sa budú správať v mobilnej verzii. Po finálnom schválení začíname s front-end vývojom a následne aj back-end vývojom. Nasleduje testing a po doladení je nový web na svete.

Ak chcete mobilnú aplikáciu

Pripravte sa na to, že vás od nej možno budeme odhovárať. Pretože mobilných appiek sa na svete robí príliš veľa a často namiesto nich stačí dobrý mobilný web.

Vytvoriť dobrú a používanú aplikáciu je veľmi ťažké zadanie. Ak ste však nezanedbali produktový dizajn ani UX, naša práca vie byť príjemnou bodkou. Ak na produkt ani UX nikoho nemáte, radi vám pomôžeme aj s touto časťou a budeme súčasťou projektu od úplného začiatku.

Štandardný postup návrhu aplikácie je takýto:

  1. Zadefinujeme kľúčové obrazovky, na ktorých otestujeme niekoľko vizuálnych štýlov.
  2. Následne si niekoľkokrát otočíme zvolený prístup.
  3. Ten potom nasadíme na všetky potrebné obrazovky.
  4. Vytvoríme klikateľný prototyp.
  5. Rovnako ako pri tvorbe webu aj tu sú dôležitou časťou mikrointerakcie, ktoré navrhujeme vo forme animácií.
  6. Pripravíme súbory a UI knižnicu pre vývojárov.

Komu sme už vyrobili web alebo aplikáciu?

Referencií v tejto oblasti máme mnoho, od veľkých projektov, ako je dizajn webu aj mobilných aplikácií O2 Slovensko (a rovnako aj webu a appiek ich projektu Radosť), cez weby veľkých technologických firiem, ako napríklad Innovatrics, až po rastúce startupy ako Sensoneo. Pracovali sme aj pre galériu Nedbalka, Slnko Records, Oravské múzeum, investorov z IPM či taký Denník N. Pre nich sme okrem iného robili novú mobilnú aplikáciu a navrhli sme aj najpoužívanejšiu aplikáciu Minúta po minúte. Pre množstvo startupov a investorov sme vytvorili klikateľné pred-produkčné prototypy ich aplikácií, ktoré im umožnili lepšie vyhodnotiť potenciál. Navrhli sme zdravotnícku aplikáciu Healthmode, dopravnú aplikáciu Hopin, ako aj jej sesterskú aplikáciu Wilio.