Ďalšie témy

Jasný cieľ

Napíšeme to úprimne: keď sme začínali, mysleli sme si, že dokážeme robiť iba logá, iba vizuálne identity, alebo iba názvy. Nedá sa však robiť iba tie. Nejde nám len o vytvorenie niečoho pekného, za čo vám vyfakturujeme dohodnutú sumu. Potrebujeme vidieť, že naša práca funguje. Vám zarába a nám robí radosť. Bez jasne nastavenej stratégie však buď bude fungovať iba krátkodobo, alebo vôbec.

Stretávme sa s 3 základnými situáciami: 

  1. Máte nastavenú stratégiu a my pracujeme na jej základe. 
  2. Máte nastavenú stratégiu, ale my s ňou nesúhlasíme. 
  3. Nemáte nastavenú stratégiu a my vám ju pomôžeme vytvoriť. 

Ako tvoríme stratégiu

Používame dva základné nástroje: empatiu a dáta. Proces zahŕňa náš tradičný dotazník, stretnutia a návštevy vašej firmy, sumarizáciu dostupných dát (a často aj zber vlastných) a dlhé a úprimné rozhovory o tom, kam chcete ísť. Tie potom porovnávame  s tým, kde je podľa dát potenciál na trhu.   

Pri zadaniach a témach, v ktorých sme doma, stratégiu robíme in-house. Pri špecifickejších zadaniach sa nebojíme zavolať pomoc. Spolupracujeme s renomovanými externými stratégmi.

Aké stratégie sme vytvorili

Už viac ako tri roky prakticky implementujeme stratégiu zamestnávateľskej značky Tatra banky a Raiffeisen banky, ktorú sme im navrhli. Pre dom gastroznačiek a priekopníka doručovania jedla Menuland sme navrhli stratégiu postavenú na princípe “každý má právo na dobré jedlo”, vďaka ktorej budú búrať mýty o klasických menučkách.

Pre rast značky Malý Gazda sme navrhli stratégiu mliečnej manufaktúry a ich nových produktových rád Ňuňu aj Tvarohový dezert. Pre jedného z najväčších svetových výrobcov cyklistického oblečenia Kalas sme navrhli novú komunikačnú stratégiu na ich ďalšiu globálnu expanziu, ktorá už druhý rok dokazuje svoju funkčnosť. Pomohli sme strategicky uchopiť prerod značky Hopin zo služby volajúcej taxík na službu, ktorá rieši dopravu v meste komplexne.

Škála firiem, ktorým sme pomáhali so stratégiou, je široká. Sú to firmy začínajúce, kde stratégiu tvoríme spolu so zakladateľmi, no aj firmy, ktoré na trhu pôsobia dlhodobo. Vtedy ide často o náročný proces, počas ktorého sa musíme pozerať sa na veci s čistou hlavou a robiť odvážne rozhodnutia.

Pomôžeme so stratégiou aj vám?