Ďalšie témy

Silné slová

Máme jednoduché pravidlo: web, značka, brožúra či reklamný banner musia vedieť fungovať aj úplne bez grafiky. Slová takúto silu majú a našou spoločnou úlohou je nájsť ich správnu kombináciu.

Ak za nami prídete s vlastnými textami, pomôžeme vám ich učesať, alebo ich jazyk zjednodušíme tak, aby ste komunikovali konzistentne. Ak svoj jazyk ešte nemáte, spoločne ho nájdeme a zadefinujeme pomocou niekoľkých jednoduchých bodov, s ktorými bude vedieť pracovať každý. 

Najbežnejším zadaním, ktoré dostávame, je tvorba názvu

Niekedy je súčasť projektu brandingu, niekedy chce klient iba názov pre firmu alebo produkt. A niekedy klienta na zmenu názvu presvedčíme my.

Na začiatku sú stretnutia, vzájomné spoznávanie, obligátny dotazník, sonda do vášho sveta, vašich plánov, do prostredia, v ktorom má značka fungovať. Chceme byť pripravení na (takmer) akýkoľvek vývoj vašej firmy.

Najdôležitejšie otázky
Na akých trhoch má názov fungovať? A to nielen dnes, ale aj o 10 rokov.  Chcete mať názov ochránený ochrannou známkou? (Odporúčame!). Ak áno, v ktorých krajinách / častiach sveta?  Aké sú vaše nároky na doménu? Je malá šanca, že .com a už pomaly aj .sk bude voľná, ale poznáme niekoľko trikov, ako z toho vykorčuľovať.

K názvu vždy tvoríme aj tagline, ktorý pomáha lepšie pochopiť vašu značku. Okrem toho k názvu nastavujeme aj váš tone of voice – akým tónom a jazykom máte komunikovať.

Prispôsobíme sa vášmu jazyku a budeme struční – ale výstižní. Priami – ale nie chladní.

Píšeme však aj texty na weby, inšpiratívne eseje, texty do kampaní či propagačných brožúr.

Komu sme už pomohli? 

Vytvorili sme názov pre fond Etherus (aj s webom a identitou), zamestnávateľskú značku Tatra banky a Raiffeisen banky #prirodzenenajlepsi, názov fast foodu Ty somaru, názov realitného portálu Býval, program pre aktívnych seniorov Stále dobrí, názov pre zodpovedný second-hand NOSENE.

Pre organizáciu SlovakAid sme vymysleli (a zrealizovali) výstavu POMOC!, chatbota Tatra banky sme nazvali Adam, napísali sme všetky vtipy aj obchodné pointy do najúspešnejšej študentskej bankovej kampane s Gizkou Oňovou #gizkariesi, ale aj texty na web Radost.digital. Premenovali sme českých vývojárov a členov rebríčka Deloittee Fast 50 z The Funtasty na Futured.Dali sme meno e-shopu top šéfkuchára Martina Záhumenského Pappa mia, detskému jogurtu Ňuňu od Malého Gazdu, testovacej sade kvality vzduchu Airlogy Kit, ako aj múdremu developerovi Vestal Living. Našli sme správne slová pre predaj nového realitného projektu od developera Cresco – Pokoj mesta, či pre časť ich projektu Slnečnice POP a rovnako aj slogan pre globálnu značku cyklistického oblečenia Kalas – Ride on, Stand out!